GALATA KULESİ’NDEKİ SKANDAL İSTİFA GETİRDİ!betpas önerdiğimiz bir sitedir.

İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat sosyal medya hesabından tarihi kulenin beden duvarlarını darbeli matkapla delindiğini gösteren görüntüler paylaşmıştı.

Görüntülerin ardından İBB yetkilileri alana giderek tarihi kulede incelemeler yapmak istemiş ancak içeri alınmamıştı. İBB tarihi kulede onaylı restorasyon projesi olmaksızın başlayan restorasyon çalışması için Cumhuriyet Savcılığı’na ve İstanbul II Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Adana’da ‘polisim’ diyerek sevgili oldu fotoğraflarını sosyal medyaya atarım diye şantaj yaptıTürkiye

Mimar Sinan Genim önceki gün istifa etti


Restorasyonu yapan şirketin genel müdürlüğünü  Sevilay Tuncer Uludağ’ın yaptığı ortaya çıkmıştı. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün tarihi kule için kurduğu bilim kurulunun üyesi mimar Sinan Genim, kurulun önceki gün istifa ettiğini açıkladı.

“Bizim restorasyon projesinde imzamız yok”

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’a konuşan Genim, şunları kaydetti:

“Olacak iş değil. Bizim restorasyon projesinde imzamız yok. Bilim kurulu olarak restorasyon projesini inceledik.” deyip projeyi üstlenen müteahhide tepki gösteren Mimar Genim, “Bunun bilimsel bir tarafı mı var? Yapılanı kim izah edebilir? Bu büyük bir tahribata yol açmış değil ama yapım yöntemi kötü.” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor’un yeni transferleri sağlık kontrolünden geçtiTransfer

 

 betpas önerdiğimiz bir sitedir.

romabet 334

romabet 334 yeni giriş adresinden siteye kayıt olabilir ve %100 Hoşgeldin bonusu kazanabilirsiniz.

You may also like...

1 Response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *