DEPREM UZMANI NACİ GÖRÜR’DEN DİKKAT ÇEKEN UYARIbetpas önerdiğimiz bir sitedir.

Prof. Dr. Naci Görür Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Malatya’da geçtiğimiz günlerde yaşanan depremle, Malatya’da olması muhtemel depremlerin karıştırıldığını belirtti.

Görür paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Arkadaşlar, iyi günler. Dikkat ettim de Malatya’da olan depremle, Malatya’da olması muhtemel depremler karıştırılıyor. Malatya çevresinde iki çok değişik fay sistemi var. Bunlardan biri DAF, Malatya’nın 30 km güneyinden geçiyor, diğeri ise Doğanşehir-Akçadağ-Arapkir istikametindeki Malatya Fayı (MF).

Dayak yediğini iddia eden Ukraynalı model ifade verdi!Türkiye


Geçen gün olan en son 5 civarındaki deprem DAF üzerinde olmuştu. Ondan önceki 3 civarındaki deprem ise MF üzerindeydi. 7’nin üzerinde deprem yapabilir denilen fay MF’dir. Bu fayın tarihi kayıtları pek bilinmiyor. Sancar vd çalışmaları var.

DAF üzerinde ise, şimdilik Çelikhan-Maraş/ Türkoğlu arasını sıkıntılı görüyoruz. Zaman bilmiyoruz. Dolayısıyla MF’nın potansiyel değeri söylendi diye Malatya’da hemen 7’nin üzerinde deprem bekliyoruz algısı doğru değil. Nereden ne gelebiliri bilmeniz ve anlamanız için sizleri bilgilendiriyoruz.

betpas önerdiğimiz önemli bir canlı bahis sitedir.betpas önerdiğimiz bir sitedir.

romabet 334

romabet 334 yeni giriş adresinden siteye kayıt olabilir ve %100 Hoşgeldin bonusu kazanabilirsiniz.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *