BİLİM KURULU ÜYESİ : VİRÜS KONTROLSÜZ YAYILIYOR!betpas önerdiğimiz bir sitedir.

Bilim Kurulu Üyesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Alpay Azap “3-4 haftadır oldukça yoğunuz. Olgu sayılarında çok inanılmaz hızlı olmamakla beraber bize başvuran kişi sayısında olsun, testte pozitif vaka yakalamada olsun günbegün artış var” dedi.

Habertürk TV’de konuşan Alpay Azap vakaların yeniden arttığını belirterek şunları söyledi:

Yeni bir korona virüsü türü tespit edildi! 10 kat daha bulaşıcıSağlık

“YOĞUN BAKIMDA DOLULUK ORANI ARTIYOR”

Şu an için idare edebiliyoruz. Yoğun bakımdaki yataklarımız tamamen dolu değil. Onlarda da doluluk oranımız hafta hafta artıyor. Henüz yerimiz var ama açıkçası bu artış bizi endişelendiriyor. İlk dalgada gördüğümüz gibi olgu sayılarının inanılmaz hızlı bir şekilde artmasından büyük endişe duyuyoruz açıkçası.

“VİRÜS KONTROLSÜZ YAYILIYOR”


Dalga meselesini tartışırken elimizde net bilimsel bir kriterimiz yok. Hangi sayının altına düştüğünde dalga bitti hangi sayının üstüne çıkıldığında ikinci dalga başladı bunu söyleyebileceğimiz bir kriterimiz yok aslında. Genel kabul gören kriter virüs toplumda kontrolsüz bir şekilde yayılıyorsa bunu bir dalga olarak kabul etmelisiniz. Ben birinci dalgayı aslında kontrol altına aldığımızı düşünüyorum. Olgu sayıları binin altına çok düşmese de virüsün kontrolsüz şekilde yayıldığı dönemi bitirmiştik. Şimdi ama kontrolsüz bir şekilde yayılmaya başladığını görüyoruz. Fark etmiyor birinci dalganın ikinci piki de diyebilirsiniz 2. dalga da diyebilirsiniz ama ortada bir gerçek var olgu sayıları artıyor.

Bomba dizi: İyi Aile BabasıDizi

“BİZDE DAHA GENÇLER ETKİLENİYOR”

(Hangi yaş grubunun hastanelere daha çok başvurduğu sorusu üzerine) Aslında cevaplarını bizim de merak ettiğimiz sorular. Bu salgını yönetmek için bu soruların yanıtlarını iyi bilmeniz lazım. Muhtemelen il pandemi  kurulu bunu çok yakından takip ediyordur. Ben sadece kendi merkezimizin verilerini biliyorum. Her yaş grubundan hastalarla karşılaşıyoruz. Beklendiği üzere genç yaşlarda daha hafif seyreden vakalarla karşılaşıyoruz. Yatan hastalara baktığımızda onların yaşlarının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Dünyada bu hastalığın ağır seyrettiği yaş bizde biraz daha erken mesela yurt dışında 65 yaş ve üzerinde ağır seyrederken bizde biraz daha altlara doğru kayıyor. Çünkü bizde daha erken yaşlarda kronik rahatsızlıkların ortaya çıkma olasılığı biraz fazla. O yüzden 40’lı 50’li yaşlarda ağır seyirli hastalarımız var.

Altında son durumEkonomi

 betpas önerdiğimiz bir sitedir.

romabet 334

romabet 334 yeni giriş adresinden siteye kayıt olabilir ve %100 Hoşgeldin bonusu kazanabilirsiniz.

You may also like...

1 Response

  1. REŞAT says:

    superbahis ödeme yapan site arıyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *